Профілактика травматизму взимку

Правила безпечної поведінки під час зимового періоду

Наступає улюблена пора року для малюків - "Зимонька-зима". Чудова пора для забав на ковзанках, санчатах. тому усі діти та дорослі зустрічають цю пору року, але треба не забувати що вона небезпечна, може приховувати лід, а саме тонкий лід. Тому треба бути дуже обержними щоб не трапилось лиха. Найбільш небезпечна крига - перша і остання. Вона надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини.

Шановні батьки!

Звертаємо Вашу увагу на дотримання правил безпечної поведінки під час зимового періоду.

Як уникнути переохолодження і обмороження

Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати їхні ознаки, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді.

Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або молоко.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні.

Щоб не допустити переохолодження і обмороження, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.

Як убезпечити себе від травм в ожеледицю

Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю, фахівці радять ходити не поспішаючи, злегка розслабивши ноги в колінах, ступаючи на всю підошву. Кращими для ходьби по льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи без високих каблуків. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм. Обходьте металеві кришки люків, слизькі ділянки тротуарів та сходів, адже вони, як правило, вкриті льодом. Не ходіть краєм проїжджої частини дороги - можна впасти і опинитися на дорозі. В «слизькі дні» не перебігайте проїжджу частину дороги. У цей час гальмівний шлях машини значно збільшується, а падіння перед автомобілем, що рухається приводить до травм або загибелі. При порушенні рівноваги швидко присядьте, бо це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Також звертаємо Вашу увагу на дотримання безпечної поведінки Вашою дитиною на льоду та біля водоймищ у зимовий період. Не залишайте дітей без нагляду та частіше контролюйте їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпеки поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах у зимовий період. Пам’ятайте, що безпека ваших дітей залежить, насамперед, від вас самих!

Батьки, пильнуйте про свою дитину, не будьте байдужими до неї, нагадуйте їй про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їй без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків. Будьте обережні! Бережіть своє життя!

А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку «101».

У людини в крижаній воді перехоплює дихання, тиск повільнюється, падає тиск.

У випадку коли людина потрапляє під ліл потрібно:

- не піддаватись наніці, утримуватись на плаву, уникати занурення з головою;

- кликати на допомогу;

- намагатись вилізти на лід щироко розтавляючи руки, наповзаючи на нього краєм грудної клітки і почергово витягувати ноги;

- намагатися ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

- вибравшись на лід треба перекотитися і відповзати в той бік звідки прийшов де міцність льоду вже відома.

Далі необхідно переодягнутись. Якщо сухого одягу рядом не має, викрутити мокрий і знову одягнути. Щоб зігрітися треба виконувати будь які фізичні вправи.

Як тільки потрапляєш до домівки, можна розтертися сухою вовняною тканиною, добре укутатись та випити чогось гарячого.

Головне обов'язково звернутися до лікаря!

Звичайно, кожний нещасний випадок є індивідуальним. Одже будьте обережні, не ризикуйте своїм життям!!!

Правила поведінки на льоду

Травматизм у зимовий період