Консультативна допомога батькам

16 квіт. 2024
ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПОДОЛАТИ ДЕПРЕСІЮ?

ПРОВОДЬТЕ ІЗ ДИТИНОЮ ЧАС:

• Намагайтеся створити атмосферу тепла, спокою та підтримки, розмовляйте з дитиною або знайдіть спільні заняття, які відповідають її віку та подобаються їй.
  • Цікавтеся її життям, наприклад, спитайте, як пройшов день у школі або що їй найбільше подобається в її друзях.

ДІЗНАЙТЕСЯ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ:

• Запитайте в дитини, як вона почувається, і вислухайте її без засудження та порад. Запитайте в людей, яким ви довіряєте та які знають вашу дитину, чи помітили вони, що її щось турбує, або зміни в її реакціях.
  • Особливу увагу зверніть на самопочуття дитини під час важливих життєвих змін, таких як початок навчання у школі або період статевого дозрівання.
ДАЙТЕ ДИТИНІ ВИСЛОВИТИСЯ:
  • Дозвольте їй поговорити з вами. Уважно слухайте, що вона говорить про свої почуття. Ніколи не змушуйте дитину ділитися думками.
  • Натомість ви можете заохочувати такі форми творчого самовираження, як малювання, рукоділля або записування думок і досвіду.

ЗАОХОЧУЙТЕ ПОЗИТИВНІ ЗВИЧКИ:

• Заохочуйте дитину робити те, що їй зазвичай подобається, дотримуватися звичного режиму харчування та сну та залишатися активною.
  • Фізична активність та музика — ефективний спосіб покращити настрій.
ЗАХИСТІТЬ ДИТИНУ ВІД СТРЕСОВОГО СЕРЕДОВИЩА:
  • Намагайтеся тримати дитину якомога далі від ситуацій, у яких вона може зазнати надмірного стресу, жорстокого поводження чи насильства.
  • І не забувайте моделювати здорову поведінку та реакцію на стреси у вашому власному житті, у тому числі встановлення меж і підтримку позитивних звичок догляду за собою.