11 січня — Міжнародний день “дякую”

11 січ. 2024
Цей день можна без перебільшення назвати однією з найбільш “ввічливих” дат у році. Слова подяки мають магічні властивості — з їх допомогою люди дарують один одному радість, висловлюють увагу і передають позитивні емоції. Без них наше життя стало б сірим і похмурим.

Чому потрібно навчити дитину дякувати

Розкажіть дітям про “чарівні слова”, поговоріть з ними про те, коли ми їх використовуємо і навіщо, чому ми не можемо обійтися без “чарівних слів”, поміркуйте всі разом: що було б, якби “чарівних слів” не було, чи тільки за допомогою слів ми виражаємо свою вдячність та повагу іншим людям.

День "Дякую"

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “Чи бувають слова чарівними?”.
  • Гра “Скажи «дякую» по‑різному”: діти придумують, як можна сказати “дякую” за допомогою жестів, погляду, рухів тощо.
  • Читання та обговорення казки “Як ведмедик став чемним?” (стаття “Чи складно бути чемним?”“Джміль”, № 2, 2014).
  • Гра‑роздум “Кому і за що ми можемо подякувати?”: діти вибирають об’єкт живої або неживої природи, якому вони подякували б.
  • Образотворча діяльність “Намалюй слово дякую”.

Переглянути відео