День народження соломинки для коктейлів

3 січ. 2024
У цей день варто поговорити з дітьми про різноманітні напої, визначити, чим вони схожі та чим відрізняються один від одного, як ми їх звикли вживати, як правильно сервірувати стіл. А ще дайте дітям змогу пофантазувати, побути винахідниками і придумати різні нестандартні способи використання звичайних предметів.

3 січня у світі відзначають День народження соломинки для коктейлів (Drinking Straw Day). Соломинка - це пристосування у вигляді трубочки, призначене для втягування будь-яких напоїв в рот, з метою подальшого проковтування.

Спочатку трубочки для коктейлів виготовлялися з соломи — порожнистих житніх стебел, від чого цей винахід і отримав свою назву — “соломинки”. Хоч сьогодні соломинки стали буденним явищем нашого життя, але і їх не обійшли своєю увагою дизайнери — вони мають різні розміри, форми, кольори, прикраси... Нині творчі люди нерідко використовують соломинки для коктейлів для виготовлення різних поробок і незвичайних сувенірів.

День народження соломинки для коктейлів: хто її придумав День народження соломинки для коктейлів: хто її придумав

Першим, хто додумався до винаходу соломинки, був американський підприємець Марвін Стоун, власник фабрики з виробництва паперових сигаретних мундштуків.

Нарешті, останній етап еволюції соломинок стався в другій половині 20 століття, коли Отто Дайфенбах винайшов целофанову соломинку для коктейлів. І хоча, як і в ситуації з Фрідманом, винахіднику самому довелося шукати шляхи просування свого винаходу на ринок, але його праці були винагороджені. Він сам придумав верстат для виготовлення таких соломинок, створив свій прибутковий бізнес і досяг процвітання.

День народження соломинки для коктейлів: хто її придумав

Сьогодні соломинка є повсякденною частиною нашого життя. Правда, завдяки дизайнерам, які не втомлюються вигадувати нові забарвлення, ми можемо експериментувати з соломинками. Також вони знайшли застосування у рукодільниць, які примудряються майструвати з трубочок вироби й цілі твори мистецтва.

День народження соломинки для коктейлів: хто її придумав

Робота з дітьми впродовж дня

• ·         Бесіда “Для яких напоїв потрібна соломинка?”.
  • ·         Гра‑дослідження “Як можна використати соломинку?”.
  • ·         Образотворчо‑винахідницька діяльність “Соломинка‑помічниця” (поробки з використанням соломинок).
  • ·         Вправи на розвиток дихання з використанням соломинки.
  • ·         Гра‑спогад “Соломинка у казках”: діти пригадують казки, персонажі яких використовували солому або соломинки.
  • ·         Інсценізація‑імпровізація “Пригоди Соломинки”: діти придумують казку про пригоди соломинки і одразу ж її розігрують (для виготовлення декорацій можна використати конструктор).
  • ·         Гра‑асоціація  що схожа соломинка?”.
  • Образотворча діяльність “Піна, фарби й соломинка намалюють нам картинку”