ДО УВАГИ БАТЬКІВ!!!

5 січ. 2024
Поради психолога. Як батькам підтримати дітей, які бояться темряви

Через графік віялового відімкнення електроенергії багато родин тривалий час перебуває у темряві. Діти по-різному реагують на відсутність світла. Хтось із цікавістю приймає й досліджує нові зміни в режимі дня, а для когось, навпаки, це спричиняє стресову реакцію, підвищення рівня тривоги, формування страху.

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської психологи та педагоги проєкту «Підтримай дитину» пропонують прості поради, як подолати страх.

Страх темряви – один із найпоширеніших дитячих страхів. Зазвичай, боятися темряви діти починають із 3 – 4 років. В уяві дітей це супроводжується очікуванням монстрів, які можуть «вистрибнути» з кутка чи з-під ліжка, перешкодами у пересуванні в приміщенні.

Страх – це природна емоція людини, яка виникає у ситуаціях загрози. Саме батьки можуть допомогти дітям упоратися з ним конструктивно. Пропонуємо декілька порад для батьків, які сприятимуть підтримці дітей і подоланню страху темряви: