16 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ҐУДЗИКІВ

16 лист. 2023
Цей день був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Вважається, що перші ґудзики з'явилися у стародавньому Римі. На території України масове виробництво ґудзиків розпочинається наприкінці епохи бронзи (ХІІ-ХІ ст. до Р.Х). Відзначається щорічно 16 листопада.

Ґудзики прекрасний матеріал для розвитку дрібної моторики, пам`яті, фантазії, уяви. Ігри з ґудзиками - справжній спортивний зал для тренування розуму. Всім дітям дуже подобається з ними бавитися. Проте слід пам`ятати, що не можна залишати малюків без нагляду з цією цікавою забавкою.

Робота з дітьми впродовж дня

1. Бесіда
  2. Гра «Маленькі дизайнери»

Завдання 1: Викладіть ґудзики, що лежать перед вами, в пряму лінію.

Завдання 2: Покладіть їх так, щоб вийшла хвиляста лінія (перетворилася в коло, квадрат і т. П.) Чим відрізняються ґудзики, що лежать перед вами?

1. Гра «Ґудзикова руханка» (біля кожної дитини стоїть пластикова тарілочка з ґудзиками)
  • Поведіть долонями по поверхні;
  • захопіть ґудзики в кулаки, трошки підніміть і розтисніть кулаки;
  • занурюйте руки глибше в «ґудзикове море» і «поплавайте» в ньому;
  • потріть ґудзики між долонями;
  • пересипайте їх з долоні в долоню: спочатку однією рукою, а потім іншою, потім двома руками захопіть трішки ґудзиків і відпустіть;
  • беріть у руки по одному ґудзику: великий, витягнутий, квадратний, гладенький, перекочуйте їх між долонями, поступово збільшуючи швидкість.

А тепер перемістіть коробку на підлогу:

• глибоко занурюйте ноги в ґудзики, поворушіть пальцями ніг; перебирайте ґудзики пальцями ніг; захопіть ґудзики пальцями ніг, підніміть і розтисніть пальці.

- Який у вас настрій? Вам сподобалась гра?

1. Спробуємо розчаклувати ґудзики за допомогою скоромовки:
    Ґава ґудзика на ганку

Загубила на світанку.

Ґава ґудзика шукала

Ґелготала, ґелготала.

Ґава ґудзик відшукала

І в гніздо собі поклала.

5. Презентація на тему: "Всесвітній День ґудзика"