БЕЗПЕКА УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ "Про безпеку треба знати, про безпеку треба дбати!"

11 вер. 2023
Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів дошкільної освіти є забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, які на сьогодні страждають від російської воєнної агресії. А життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства.

Володіти необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного з дорослих.

Піклуватись про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – актуальне завдання для всіх дорослих. У нинішні часи діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. З початком нового навчального року особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.

Батькам необхідно вибрати час і згадати разом з дітьми правила безпечної поведінки на вулиці і вдома. Рятувальники рекомендують кожному з батьків дуже відповідально поставитися до профілактики різних нещасних випадків з дітьми. Не варто забувати, що найкращим способом навчання дітей завжди є власний приклад. Поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети і які небезпеки вони несуть.    Розкажіть про те, що не можна їх підіймати, розбирати і грати з ними, якщо раптом дитина виявить щось подібне на вулиці. Потренуйте основні навички з техніки безпеки, наприклад, при використанні електрочайників, комп'ютерів, телевізорів, а також мікрохвильової печі або газу для розігріву обіду. Нехай всі ці дії дитина щодня виконує в присутності дорослих і тоді навички стануть звичкою. Позначте дитині коло людей, до яких він може в разі потреби звернутися за допомогою. На видному місці у квартирі розмістіть номер телефону, за яким дитина завжди може зв'язатися з дорослими.

Також, немало пожеж виникає через пустощі дітей з вогнем. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачає контроль над собою. Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що в більшості їх можна було б запобігти. І профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість.

Переглянути за посиланням

Безпека для дітей під час війни

Про безпеку життєдіяльності

Безпека у побуті