29 січня День пазла або головоломки

29 січ. 2024
Без сумніву, всі хоча б раз мали змогу складати пазл – відновлювати зображення із безлічі частинок, або розв’язувати головоломку..

А чи знали ви, що перші пазли виготовлялись із деревини та сягають у давнину більше 250 років?

Перша головоломка пазл була покликана допомогти в навчанні географії маленьких дітей. У 1760 році Джон Спілсбері наклеїв карти на дерево і розрізав їх на частини. Він не знав, що його винахід стане народженням першої головоломки. Відтоді діти вчать географію, граючи в головоломку. А пазли Спілсбері продавалися в елітні школи-інтернати.

Спочатку пазли називалися "Розсічені карти". Але вони призначалися не тільки для дітей; вони були модною розвагою і серед (багатих) дорослих.

Завдяки своїй популярності, інші винахідники пазлів створювали пазли з різними сюжетами, не тільки з картами. У 18 столітті пазли розробляються для занять і розваг; виготовляються шматочки, на яких зображені тварини, алфавіт, пейзажі, дитячі віршики та сучасні герої.

Пазли є терапевтичним інструментом для дітей-аутистів.

29 января–Международный день пазла и головоломки 2022, Кукморский район — дата и место проведения, программа мероприятия.

У Всесвітній день головоломок пропонуємо вам кілька поширених та цікавих  завдань, які не тільки можуть розважати, але і допомагають розвивати пам’ять, уважність, логічне мислення, уяву та кмітливість.

Танграми

Судоку