Основні напрямки діяльності закладу

Напрямки освітнього процесу на 2023/2024 навчальний рік:
1. Національно - патріотичне виховання дітей дошкільного віку.
2. Формування соціально - громадської компетентності дітей дошкільного віку.
3. Створення безпечних умов для всебічного розвитку дошкільника.
4. Гра, як природний ресурс дитини для подолання кризових ситуацій.

У 2023/2024 навчальному році  заплановано приділяти більше уваги підвищенню  рівня патріотичного виховання дошкільнят відповідно до вимог Указу Президента України  від 14.02.2022 №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».

У зв'язку із складною ситуацією в Україні, та враховуючи необхідність підвищення рівня національно-патріотичного виховання приділяти упродовж 2023/2024 навчального року більше уваги   формуванню соціально-громдянської компетентності, ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. Важливо консолідувати зусилля педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм; сприяє формуванню у дітей позитивного образу своєї країни, утверджує активні позиції громадянина своєї країни, виховує ціннісне ставлення до своєї родини як частини свого народу, його історії, традицій, культури. І темою року визначено: «Моя країна - Україна».

Науково-методичною  темою  закладу дошкільної освіти  на 2023/2024 навчальний рік на засіданні підсумкової педагогічної ради схвалено:    «Формування компететностей дошкільників через підхід «навчання через гру»».

Напрямки освітнього процесу для дітей з ООП на 2023/2024 навчальний рік:

•        Формувати компетентність дитини з особливостями психофізичного розвитку відповідно до основних показників оптимальної для цього віку сформованості спільної та елементів сумісно-розподільної діяльності дорослого та дитини.
•        Розвивати пізнавальну активність дитини з особливи потребами у процесі сумісної діяльності з дорослим, своєї  власної та під час спостереження за діяльністю дітей з типовим розвитком.
•        Розвивати у дітей здатність сприймати та аналізувати сенсорну інформацію, що забезпечуватиме більш ефективне ознайомлення з довкіллям — тактильне обстеження предметів, зоровий супровід тактильного сприймання деталей, їх називання, розповідь про предмет у цілому (аналітико-синтетична діяльність).
•        Формувати мовленнєву (діалогічну, монологічну, лексичну, граматичну, фонетичну) і комунікативну (здатність  спілкуватися з дорослими і дітьми з типовим розвитком) компетентності дитини з особливими освітніми потребами.
•        Формувати у дитини уявлення про саму себе, виховувати елементарні навички для вибудовування адекватної системи позитивних особистісних оцінок і позитивного ставлення особливої дитини до себе.
•        Виховувати навички продуктивної взаємодії у про спільнот діяльності, розвивати соціально значущі мот поведінки у дітей як з особливостями розвитку, так і з типовим розвитком: бути щирими і доброзичливими у вз минах, допомагати одне одному, ділитися, віддавати, співчувати.