Спортивні розваги

30 лип. 2021
Рухлива гра "Поціль у кошик"

Рухлива гра "Поціль у кошик". Розвивае орієнтування у просторі, координацію,увагу ФОТО

Колективні літні ігри для дітей на свіжому повітрі

Кожному дорослому добре відомо, що фізичне навантаження просто необхідна дитині для його правильного розвитку і здоров'я. Саме тому організація колективних ігор має особливе значення для педагогів, вихователів та батьків, які прагнуть забезпечити дітям повноцінний відпочинок і задовольнити їх потребу в русі.

Такі ігри відрізняються від ігор інших видів тим, що вчинки учасників регламентовані правилами, які виключають застосування небезпечних прийомів і нетактовним дій по відношенню один до одного, і це сприяє вихованню взаємної поваги.

Звірі - будиночки!

Цю гру проводять з дітьми дошкільного віку. Діти встають у коло, взявшись за руки. Дорослий йде по колу і в декількох місцях роз'єднує його.

Учасники утворилися ланок створюють маленькі кола-будиночки зайців, їжаків, жабенят і т. п. Керівник проходить повз малюків, що стоять в будиночках, і пропонує їм іти за ним. Діти імітують рухи тварин: зайчики і жабенята стрибають, їжачки роблять маленькі кроки, йдуть не поспішаючи, розмірено. Утворивши загальне коло, всі учасники водять хоровод і співають веселу пісню.

Несподівано дорослий подає команду: «Все в будиночки!». Звірі поспішають зайняти свої місця, як можна швидше утворити будиночки. Виграє та група дітей, яка зробить це швидше інших.

Відображення

Для гри знадобиться свисток. Грати в неї краще всього на дитячому майданчику або в парку. З числа учасників обирається ведучий. Інші гравці діляться на пари, взявшись за руки, після чого утворюють один загальний круг.

Ведучий знаходиться в середині кола. Дорослий пояснює дітям правила гри: він буде називати дії, а учасники - виконувати їх, але так, ніби вони виглядають в дзеркало і бачать в ньому своє відображення. Потім ведучий вимовляє: «Ми дивимося один на одного!»

Учасники в кожній парі повертаються один до одного обличчям. Потім ведучий говорить: «Ми піднімаємо руку!».

Діти піднімають вільну руку вгору. «Ми посміхаємося», - продовжує ведучий.

Гравці посміхаються один одному. Після цього дорослий несподівано дає команду «Міняйтеся місцями!», і всі учасники починають бігати навколо ведучого, а за сигналом керівника вони утворюють нові пари. Завдання ведучого - встати з одним з гравців в пару. Залишившись без пари учасник стає ведучим.

Якщо гра проводиться з дітьми середнього шкільного віку, то ведучим і ведучим може бути один і той же учасник.

Кругові квача

Дану гру краще проводити на дитячому майданчику. Гравці утворюють 2 кола - внутрішній і зовнішній. Потім учасники починають переміщатися: у зовнішньому колі - за годинниковою стрілкою, у внутрішньому - проти годинникової стрілки. За сигналом ведучого (дорослого) діти зупиняються. Учасники гри, що утворюють внутрішній коло, намагаються засалити гравців зовнішнього кола (доторкнутися рукою) раніше, ніж останні встигнуть сісти. Спіймані учасники встають у внутрішнє коло, після чого гра починається спочатку. Коли у зовнішньому колі залишиться 5-6 чоловік, гра закінчується.