Застосування здоров'язбережувальних технологій

20 лип. 2021
Дихальна гімнастика

Поняття "здоров’язбережувальних технологій" якраз і інтегрує всі напрямки роботи дошкільного закладу щодо збереження, формування і зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку.

Здоров’язберігаючі – технології, що створюють безпечні умови для перебування дитини в ДНЗ, ті, що вирішують завдання раціональної організації виховного процесу (врахування вікових, статевих, індивідуальних особливостей та гігієнічних норм), відповідності розумового та фізичного навантаження можливостям дитини;​

Мета здоров’язбережувальних технологій – забезпечення високого рівня здоров’я вихованців дитячого садка і виховання культури, як сукупності усвідомленого ставлення дитини до здорового способу життя людини, валеологічної компетентності, що дозволяє дошкільнику самостійно і ефективно вирішувати завдання здорового способу життя і безпечної поведінки, надання елементарної медичної, психологічної самодопомоги.

Дихальна гімнастика

Дихальна гімнастика покращує розвиток легенів дітей. Дихальні вправи дитина має виконувати вранці та серед дня. В літній час заняття краще проводити на повітрі. Їх також використовують після ранкової гімнастики та після гімнастики пробудження (денний сон) для встанов лення дихання.

«Півень»

Стати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Підняти руки в сторони, а потім плескати ними по стегнах. Видихаючи, промовляти „Ку-ку-рі-ку”. Повторити 5-6 разів.

«Летить м’яч»

Стоячи, руки з м’ячем підняті вгору. Кинути м’яч від грудей вперед. Промовляти видихаючи „у -х-х-х-х”. Повторити 5-6 разів.

«Гуси летять»

Повільна ходьба упродовж 1 -2 хвилин. Піднімати руки в сторони – вдих, руки вниз – видих, промовляти „г -у-у-у-у”.

Комплекс дихальних вправ "Подорож до лісу"

1."Паротяг". Ходьба з поперемінними рухами зігнутими в ліктях руками і примовлянням: "чух -чух-чух". Зупинитися, піднятися на носочки, вдихнути через ніс, видихнути "ту -у-уу".

2."На лужку" - розминка. Руки вгору до сонечка - вдихнути носом, присісти - видихнути через рот.

3."Високі дерева та низькі кущики". Руки вгору, піднятися на носочки -вдихнути; руки вниз, сісти на п'ятки - видихнути.

4."Нюхаємо квітку" - повільний вдих носом і різкий, ривками видих через рот на уявні пелюстки.

5.'Туси полетіли" - повільна ходьба. Вдихнути - руки в різні боки, видихнути - "га - га -а- а".

6."Пугач". Вдихнути носом, видихнути "ух -ух-х".

7."Комарики". Затримати дихання, плескати в долоні, ніби ловити комарів. Хто більше комариків спіймає на одному диханні.

8."Зозуля". Тривалий вдих, видих - "ку-ку-ку".

9."Загубились". Тривалий вдих, видих - "агов-ов-ов!"

10. "Паротяг". Повторити вправу 1.

Дихальні вправи

Вправа 1. В. п, - основна стійка. Підняти руки вгору, потягнутися, на скільки це можливо, зробити глибокий вдих. Зігнути ноги в колінах, опустити корпус униз і зробити глибокий видих.

Вправа 2. В. п. - ноги на ширині плечей, руки на поясі. Нахилитися в лівий - видих. Повернутися у в. п. - вдих. Так само у правий бік.

Вправа 3. В. п. - сидячи "по- турецьки", руки на потилиці, груди розпрямлені. Нахилити голову назад і зробити глибокий вдих. Нахилитися вперед - видих.

Вправа 4. В. п. - те саме як у вправі 3. Нахилитися в правий бік -видих. Повернутися у в. п. - вдих. Так само у лівий бік.