БЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ВОДІ

16 лип. 2021
БЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ВОДІ

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ВОДІ: БАЗОВІ ПРАВИЛА

Не відволікайтесь і дотримуйтесь правила «витягнутої руки»

Завжди призначайте відповідального дорослого, який буде наглядати за дітьми біля водойми/басейну або у воді. Якщо дитина дошкільного віку, то дорослий повинен знаходитися на відстані «витягнутої руки», щоб мати змогу негайно відреагувати та допомогти дитині у разі потреби. Оскільки утоплення відбувається швидко та тихо, відповідальні дорослі не повинні відволікатися на будь-яку іншу діяльність (тобто, читати, грати в ігри, розмовляти по телефону тощо). Це правило стосується навіть тих випадків, коли є рятувальники, пляжний патруль тощо.

Користуйтеся правилом «тримаємося поруч/ пливемо разом»

Якщо дитина хоче поплавати, її завжди повинен супроводжувати дорослий.

Навчайте дітей плавати з раннього віку

Базові навички плавання допоможуть знизити ризик утоплення.

Учіться надавати першу допомогу

Особливо це стосується техніки масажу серця та штучного дихання. У більшості випадків, надання першої допомоги (поки не приїде бригада екстреної допомоги) рятує життя та значно знижує ризик розвитку серйозних наслідків.

Користуйтеся жилетами

Рятувальні та страхувальні жилети значно знижують ризик утоплення. Особливо це стосується прогулянок на човнах, а також активних ігор у воді та занять водними видами спорту зі спеціальним інвентарем. Надувні нарукавники, іграшки для плавання тощ) не забезпечують надійного рівня захисту та не можуть замінити жилети.

Не вживайте алкогольні напої під час відпочинку з дітьми біля басейнів та водойм

Батькам потрібно забезпечити пильний постійний нагляд за дітьми, а алкоголь може негативно впливати на самопочуття, концентрацію тощо.

Не дозволяйте дітям довго перебувати під водою, затримавши дихання

Дитина може втратити свідомість.

Виймайте з води іграшки після гри

Якщо дитина бачить свої іграшки у воді, вона може піти за ними, тому краще їх забирати із собою одразу після гри у воді.